Z archiwum: ŚWIĘTO CIEŚLI I DEKARZA, 1-3 MAJA CHOCHOŁÓW 2014 największy polski "bud show"

 PRG018 JMR

Program imprezy do pobrania >>>>>>>>>>

Miejscem obchodów jest Chochołów. Wieś, która na listach UNESCO jest wpisana jako zabytek klasy zero ze względu na unikalny typ architektury i budownictwa zrębowego. Święto jest przykładem pewnego rodzaju ekumenizmu budowlanego. Przyjadą tutaj bowiem producenci, projektanci, wykonawcy, nadzorcy, artyści oraz miłośnicy budownictwa z różnych regionów Polski i świata. Zamiarem organizatorów jest nie tylko promocja tego unikalnego miejsca i prezentacja multikulturowej bogatej tradycji polskiego rzemiosła ale przede wszystkim pokazanie jak ważnym i kluczowym elementem każdego działania dawniej i dziś jest szeroko pojęta fachowość zaangażowanych w budowę dzieła ludzi.

Jednym z praktycznych przykładów realizacji tej ideii jest ogłoszony konkurs na wykonanie projektu kapliczki -daru dla gminy Czarny Dunajec.

Regulamin konkursu do pobrania >>>>>>>

Rezerwacja pobytu >>>>>>>>

 

Święto Cieśli i Dekarza to impreza inne niż wszystkie organizowane do tej pory. Z założenia będzie to jeden wielki plac budowy. Samochody, dźwigi, domy budowane w róznych technologiach i wiele mniejszych "aktywnych" ekspozycji. Ma to wyglądać tak jakby w jednym czasie na plac budowy zjechali wszyscy dostawcy, wykonawcy i serwisanci. 

Święto Cieśli i Dekarza będzie miało przede wszystkim charakter budowlanych pokazów. Jedną z największych atrakcji będą pokazy w wykonaniu uczniów i instruktorów Zespołu Szkół Budowlanych z Zakopanego. Szkoła ta uważana jest za najlepszą Polską szkolę zawodową, w której naucza się ciesielstwa. Szkoła prezentowała będzie budowę zamka zakopiańskiego stosowanego przy bydowie domów z bala, budowę szałasu z drągowin, replikę drewnianego kościoła z Chochołowa, zdobnictwo drewnianych elementów konstrukcji domu itp.. Cieśle z innych regionów Polski pokażą przykład budownictwa ryglowego, budowy domu bez stosowania gwoździ, wkrętów czy łączników, przykłady nowoczesnego projektowania i stosowania maszyn i wiele innych. Także na stanowiskach wystawienniczych producentów będą prowadzone praktyczne pokazy stosowania produkowanych przez nich materiałów. Niewątpliwą atrakcją będzie pokaz innowacyjnego sposobu wznoszenia ściany i elewacji ceramicznej. Dekarze będą prezentować najstarsze i najbardziej naturalne pokrycia dachowe -łupek naturalny, gont drewniany i strzechę, a także nowoczesne pokrycia dachowe, obróbki i akcesoria dachowe.

Święto Cieśli i Dekarza to także pomysł na rodzinną majówkę. Zakopane i pobliski Chochołów to stolica Polskich gór i górskich sportów oraz największe w Europie ośrodki ze źródłami termalnymi. Dysponujemy ofertą 120 miejsc hotelowych o wysokim standardzie i specjalną ofertą pobytową -3 dni pobytu z wyżywieniem i uczestnictwem w najbardziej niezwykłej folkorystycznej góralskiej biesiadzie w kultowej GAZDÓWCE U ZAJĄCA. Rezerwacja >>>>>>

 

 

Święto Cieśli i Dekarza TO PRZEDE WSZYSTKIM DOSKONAŁA MOŻLIWOŚĆ PREZENTACJI FIRM, USŁUG CZY PRODUKTÓW NA NAJWIĘKSZYM POLSKIM BUDSHOW. Dysponujemy pięknym dużym placem i praktycznie nieograniczoną powierzchnią wystawienniczą. Dla wszystkich działających w branży ciesielsko-dekarskiej to najlepszy sposób na dotarcie do najbardziej wyspecjalizowanych przedstawicieli tej grupy zawodowej. Święto Cieśli i Dekarza to również sposób na bezpośrednie dotarcie do potencjalnego klienta. Jak zwykle w ten rejon Polski zjeżdżają dziesiątki tysięcy turystów.

Spodziewamy się nie tylko ich. Święto jest bowiem objęte patronatem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego, Tygodnika Podhalańskiego, Miesięcznika DACHY,  Portali: Sztuka Architektury, Architekci w Polsce, Stron internetowych: Mazowieckiej Okręgowej Izby Architektonicznej, Inżyniera Budownictwa, Gminy czarny Dunajec, Polskiej Federacji Dekarzy Blacharzy i Cieśli.

CZŁONKOWIE PFDBIC posiadają szczególne przywileje i mogą postawić swoje firmowe stanowisko za symboliczną kwotę za kilkadziesiąt m2 powierzchni warsztatowo-wystawienniczej.

Ustalenia techniczne proszę realizować przez kontakt z Biurem PFDBIC.

Święto Cieśli i Dekarza to również dwie niezwykłe i niezwykle ważne konferencje. 

1. Konferencja poświęcona podstawowym zagadnieniom dotyczącym dzisiejszym wymaganiom stawianym wyrobom budolwlanym, a także zagadnieniom dotyczącym błędów sztuki budowlanej oraz odpowiedzialności z tytułu wadliwego wykonawstwa i nieprawidłowego nadzoru. Wykład wiodący to wystąpienie Małopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

2. Międzynarodowa konferencja, kontynuacja zapoczątkowanych w 2104 w New Orlean USA działań na rzecz powstania Światowej Organizacji Dekarzy Łupkowych. Wystąpienia przedstawicieli i członków międzynarodowych organizacji w tym Slate Roofing Contractors Association of North America Inc., National Federation of Roofing Contractors in the UKPolska Federacja Dekarzy, Blacharzy i Cieśli, dyrektora eksportu największego producenta łupku na świecie firmy Cupa Pizarras i wielu międzynarodowych firm handlowych i wykonawczych z USA, UK, Rosji, Litwy, Ukrainy oraz Polski.

 

Cała impreza ma charakter imprezy plenerowej i odbywać się będzie na blisko 2ha placu OSP Chochołów -ogrodzonym, oświetlonym i monitorowanym. Prezentacje i pokazy przeplatane będą występami zespołów regionalnych. Wstęp wolny dla wszystkich.  

 

                                       Biuro Święta Cieśli i Dekarza: drewniana chatka na placu obok budynku OSP.

                                             Biuro otwarte od 29.04.2014 do 03.05.2014 w godzinach od 9:00 do 18:00.

                                      Teren wystaw i obchodów I Święta Cieśli i Dekarza Chochołów 2014.

                                  Kontakt:

                                             Sylwia Rogozińska     tel. +48 508850576  

                                             Edyta Jakubiec          tel. +48 784585501

                                                       

                                         Hotele -miejsca kwaterowania gości i wystawców.

 

Agenda Święta Cieśli i Dekarza:

29.04.14 wto,10:00-18:00      Udostępnienie placu organizatorom i wystawcom celem organizacji stanowisk wystawienniczych i zagospodarowania placu dla potrzeb Święta Cieśli i Dekarza.

30.04.14 śro, 10:00-18:00      Przygotowanie placu -kontynuacja prac z dnia poprzedniego.

                     12:00-                  Przyjazd i kwaterowanie gości w hotelach wg wcześniej dokonanych rezerwacji.

                     20:00-24:00        Spotkanie integracyjne –sala restauracyjna hotelu Witowianka

w Witowie

                    

01.05.14 czw.07:00-09:30      Rejestracja uczestników, wydawanie identyfikatorów i materiałów informacyjnych –Biuro Święta Cieśli i Dekarza

                   10:00-11:00           Msza dziękczynna w kościele w Chochołowie

                     11:00-11:30         Przemarsz świątecznej parady z kościoła na plac przy remizie OSP

                     12:00-13:30         Powitanie gości, prezentacja organizatorów, wręczanie nagród, certyfikatów i wyróżnień

                     14:00-15:00         Oficjalne rozpoczęcie I Święta Cieśli i Dekarza i udostępnienie stanowisk wystawienniczych zwiedzającym

                                                  Prezentacje wystawców przeplatana występami zespołów regionalnych na scenie

                     15:00-18:00         Konferencja –sala konferencyjna w budynku głównym OSP

                     20:00-01.00         Uroczysta kolacja /biesiada góralska/ z muzyką dla zaproszonych gości –Hotel U GALICY w Koniówce /opłacona przez organizatorów/

02.05.14 pią. 10:00-                 Oficjalne otwarcie dnia pokazów budowlanych przeplatanych występami zespołów regionalnych.

                     10:10-11:15         Budowa szałasów z drągowiny

                     11:30-12:30         Budownictwo zrębowe-pokaz wykonania zamka zakopiańskiego w domu z bala

                     12:45-13:45         Pokaz nowoczesnego ciesielstwa /oprogramowania i centr obróbczych/ na przykładzie budownictwa ryglowego

                     14:00-14:20         Omówienie i prezentacja repliki drewnianego kościoła z Chochołowa

                     14:30-16:30         Prezentacja produktu i technologii montażu najstarszych naturalnych pokryć dachowych –łupek, gont drewniany, strzecha

                     16:45-19:00        Konferencja budowlana i konsultacje z ekspertami PFDBIC i wybranych firm producenckich –sala konferencyjna OSP.

                                                 Prezentacja Zakopiańskiej Szkoły Ciesielstwa /Zespół Szkół Budowlanych/ -wyjazdowe spotkanie z delegacją regionów

                    

                     20:00-24:00        Spotkanie integracyjne –restauracja hotelu U Galicy w Koniówce

03.05.14 sob.10:00-              Oficjalne otwarcie trzeciego dnia Święta Cieśli i Dekarza. Kontynuacja prezentacji produktów i pokazów ciesielsko-dekarskich przeplatanych występami zespołów regionalnych.

                     15:00-15:15        Uroczyste poświęcenie i przekazanie kapliczki, daru dla gminy Czarny Dunajec.

                     15:15-15:30        Uroczyste zakończenie I Święta Cieśli i Dekarza Chochołow 2014.

                               18:00         Formalne zakończenie imprezy plenerowej.

                               -20:00        Demontaż stanowisk wystawienniczych

04.05.14 nie.         –12:00      Ostatnie prace porządkowe wystawców i organizatorów zakończone opuszczeniem placu OSP.    

 

W dniach od 01.05 do 03.05 między hotelami a placem OSP będzie kursował bezpłatny autobus dowożący i odwożący uczestników Święta Cieśli

i Dekarza na plac OSP i z powrotem do hotelu.

 

Opłata rejestracyjna do udziału w I Święcie Cieśli i Dekarza Chochołów 2014 obejmuje:

1. Pobyt w wybranych przez uczestnika hotelach wg poniższej specyfikacji

30.04.2014 12:00-                        Przyjazd i zakwaterowywanie gości

                   19:00-20:00               Obiado-kolacja

                                                  Nocleg

 

01.05.2014   07:00-09:00             Śniadanie –stół szwedzki

                    19:00-01:00               Uroczysta kolacja /biesiada/ z góralskim zespołem muzycznym.

                                                   Folklorystyczna, biesiada z wieloma atrakcjami i góralską muzyką odbędzie się w góralskiej chacie, kultowej GAZDÓWCE U ZAJĄCA 

                                                   O 18:30 z hotelu przy Zespole szkół w Czarnym Dunajcu,  o godz.18:40 z hotelu Galica i o godz.18:45 z hotelu Witowianka odjedzie autobus dowożący gości na miejsce biesiady.  Podobnie po zakończeniu biesiady o godz.01:15 goście zostaną odwiezieni do swoich hoteli.

                                                   Nocleg

 

02.05.2014   07:00-09:00             Śniadanie –stół szwedzki

                     19:00-20:00           Obiado-kolacja

                                                  Nocleg

03.05.2014   07:00-09:00             Śniadanie –stół szwedzki

                             -09:00               Wykwaterowanie z hotelu

 

2. Dowóz z hotelu na miejsce obchodów Święta Cieśli i Dekarza i z powrotem w dniach  01-03.05.2014

3. Wstęp i udział w obchodach Święta Cieśli i Dekarza odbywających się na placu Ochotniczej Straży Pożarnej w Chochołowie oraz identyfikator i materiały informacyjne.

 

Podczas pobytu odbędą się dwa wieczorne spotkania biznesowo-towarzyskie /koktaile/. Koszty konsumpcji ponoszą uczestnicy samodzielnie.

W dniu 30.04.2014 o godz. 20:00 w restauracji hotelu Witowianka

W dniu 02.05.2014 o godz. 20:00 w restauracji hotelu Galica

 

NAGRODY

KONKURS NA PROJEKT KAPLICZKI

DAR DLA GMINY CZARNY DUNAJEC

 

OPROGRAMOWANIE DIETRICH'S

Jednostanowiskowa licencja oprogramowania Dietrich's -moduł D-Dach Konstruktor

 

WEEKEND POD TATRAMI

 

Lokalna Organizacja Turystyczna Chochołowski serdecznie zaprasza na weekend pod Tatrami. Z nami przeżyją Państwo niezapomniane chwile w rodzinnej atmosferze, przy domowej kuchni i niezapomnianych atrakcjach. 2 dni na Podhalu sprawią, że poczują się Państwo zrelaksowani, odprężeni i naładowani na kolejne miesiące w codziennych obowiązkach. Pokażemy Państwu miejsca znane i odwiedzane, ale również i te, które dopiero są odkrywane i podziwiane przez coraz większe grupy ludzi. Wieczór z muzyką i folklorem góralskim stanie się z pewnością niezapomnianym przeżyciem. Starannie ułożony harmonogram sprawi, że nie poczują się Państwo ani na chwilę znudzeni, ani zmęczeni. Spędźcie z nami jeden weekend pod Tatrami a poczujecie się jak w raju….

PLAN IMPREZY

PIĄTEK:

14.00 – 15.00 przyjazd, zakwaterowanie w stylizowanych domkach regionalnych w Witowie, obiad

16.00 spacer z przewodnikiem tatrzańskim od Kościoła Parafialnego w Kościelisku na Butorowy Wierch i Gubałówkę, zjazd kolejką do Zakopanego, zwiedzanie dolnej części miasta: Pęksów Brzyzek, Koliba, ul Kościeliska

19.00 – 20.00 czas wolny na Krupówkach

20.30 powrót do miejsca noclegu

SOBOTA:

8.00 śniadanie

9.00 wyjście z przewodnikiem tatrzańskim do Doliny Chochołowskiej (od Siwej Polany do Polany Huciska przejazd rowerami bądź kolejką Rakoń), spacer do schroniska na Polanie Chochołowskiej

12.00 – 13.00 czas wolny w schronisku na Polanie Chochołowskiej; w tym czasie możliwość spaceru do kamienia papieskiego w Dolinie Jarząbczej

15.00 powrót na Siwą Polanę, obiad w restauracji u Zająca

16.30 wyjazd z restauracji do Czarnego Dunajca, na torfowisko Baligówka

17.00 – 18.00 spacer ścieżką dydaktyczną po Torfowisku Baligówka

19.00 kolacja i wieczór z folklorem w restauracji u Zająca

23.59 powrót na miejsce noclegu

NIEDZIELA:

9.00 śniadanie i wykwaterowanie

10.00 przejazd do Chochołowa, spacer z przewodnikiem po wsi (Chałupa z Jednej jedli, muzeum powstania chochołowskiego, Jan Niepomucen, Kościół parafialny)

12.00 spotkanie w izbie regionalnej z rzeźbiarzem ludowym – Janem Zięderem

13.30 obiad w restauracji u Śliwy, pożegnanie i wyjazd

 

DWUDNIOWY KARNET TatrySki

 

Karnet TatrySki umożliwia korzystanie z 7 Stacji Narciarskich w 4 Miejscowościach.

Ośrodki należące to wspólnego systemu karnetów TatrySki to:

BIAŁKA TATRZAŃSKA:

Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska

Ośrodek Narciarski Bania

Stacja Narciarska Kaniówka

JURGÓW:

Stacja Narciarska Jurgów-ski

KLUSZKOWCE

Ośrodek Narciarski Czorsztyn – Ski

CZARNA GÓRA

Stacja Narciarska „Czarna Góra – Koziniec”

Stacja Narciarska Grapa –Litwinka

Voucher można zrealizować w biurze ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska po opłaceniu kaucji zwrotnej za  Karnet

 

www.polskie.ciesielstwo-dekarstwo.pl

https://www.facebook.com/pages/Polska-Federacja-Dekarzy-Blacharzy-i-Cie%C5%9Bli/665827436816663?ref=settings